Koberce a čalounění

Koberce a čalounění patří nezbytně k designu bytu a dokážou místnost výborně oživit a zútulnit. Nicméně každý takový materiál se používáním znečistí, a vyžaduje tedy pravidelné čištění a údržbu. Idyla rovněž končí v okamžiku, kdy se nám na drahý peršan vylije víno či šťáva nebo nám na něj nešťastnou náhodou upadne popel z cigarety. Vyčistit dokonale skvrny z koberců a čalounění není totiž vždy snadné, navíc neodborným čištěním se může koberec či čalounění pohovky nadobro poškodit.

S pravidelným čištěním i se skvrnami všeho druhu si poradíme za Vás.

Na skvrny a nečistoty s profesionální výbavou

Jsme specialisté na čištění koberců a čalounění s mnohaletými zkušenostmi v oboru. S námi se můžete spolehnout na dokonale čisté koberce díky

  • použití efektivních a zároveň šetrných čisticích prostředků,
  • využití moderních technologií odstraňování skvrn,
  • profesionálním strojům, které zajistí dokonalé vyčištění a následně rychlé schnutí koberců,
  • spolehlivosti a rychlému řešení Vašich potřeb.

Jak často nechávat čistit koberce?

  • u běžných koberců v pokojích je vhodné pravidelné čištění jednou do roka. V případě zátěžových koberců, které jsou pravidelně využívány a namáhány (vstupní chodba či hala, kancelář) by čištění mělo probíhat alespoň dvakrát do roka.
  • Pravidelné šetrné čištění výrazně prodlouží životnost Vašich koberců a čalouněných souprav
Trocha chemie nikoho nezabije … aneb hurá do boje proti nečistotám!

Čištění se provádí dvojím způsobem.

  • Část lze mechanicky odstranit (bláto lze vykartáčovat, žvýkačku zmrazit přiložením obkladu s ledem a pak seškrábat, vosk je naopak třeba nahřát a žehličkou přes savý papír přežehlit).
  • Zbytek nečistot je nutné rozpustit nějakou vhodnou látkou. S řadou skvrn si poradí saponát, nicméně ne všechny nečistoty jsou vodou dobře rozpustné. Na řadu přichází chemie. Mastné skvrny neodolají benzínu či tetrachlormetanu, nejrůznější barvy a laky lze odstranit acetonem, lihem či terpentýnem, skvrny od vína posypeme solí a vyčistíme čpavkovou vodou.

Přijde Vám, že nám v nabídce něco chybí? Napište nám! Budeme rádi za jakýkoliv podnět nebo připomínku. Využít k tomu můžete náš speciální kontaktní formulář.

Poptávkový formulář

* povinná pole